úterý 22. března 2016

Strouhaný tvarohový koláč (klasik vs. pohanka a chia)

V naší rodině (a vůbec) je to hodně profláknutý, léty prověřený koláč. Peču jej velice často třeba na cesty či svačiny a to znamená, že jej často beru do "společnosti". A vždy narazím na spoustu lidí, kteří ho vůbec neznají a zároveň jsou ním unešeni...
... V nezměněné podobě peču tento koláč neuvěřitelných patnáct let. K tomu můžeme přičíst dalších deset, když jej pekla moje mamka. Zdá se mi až neuvěřitelné, že se najde někdo, kdo jej nezná :). Každopádně - po takové době jsem zkusila recept převést do moderní - zdravé verzi. Jak to dopadlo?
Doma se věru s úspěchem nesetkal, zvyk je přece jen železná košile. Vzala jsem tedy kousek holkám do práce, kousek sousedce a kousek kamarádce a na moje překvapení se nová verze setkala s neočekávaným úspěchem. 
Zdravá verze není tolik sladká, je bez lepku a plná zdravých surovin, takže splňuje všechny požadavky na "zdravé mlsání". 
Tak schválně, zkusíte oba ?

Ingredience
(velikost formy přibližně 25 x 32 cm)

ZDRAVÁ verze: 
Těsto: 250 g pohanková mouka, 160 g kokosový olej (ideálně zbavený vůně, například tento), 50 g třtinový cukr, půl balíčku kypřící prášek (bez fosfátů - například tento), 1 žloutek, 3 lžíce tmavé kakao (kvalitní, tmavé např. toto)
Náplň: 500 g nízkotučný tvaroh ve vaničce, 50 g cukr moučka, 30 g chia semínka, 3 celé vajíčka + bílek, který zůstal z přípravy těsta

KLASICKÁ verze:
Těsto: 250 g hladká mouka, 170 g máslo, 100 g krupicový cukr, půl balíčku kypřící prášek, 1 žloutek, 3 lžíce tmavé kakao (kvalitní, tmavé např. toto)
Náplň: 500 g tvaroh ve vaničce, 100 g cukr moučka, 3 celé vajíčka + bílek, který zůstal z přípravy těsta

POSTUP
Všechny ingredience na těsto dejte do mísy a ručně zpracujte do pevné jednotné hmoty. Chvíli to bude trvat, směs bude ze začátku drobivá, ale vydržte to :). Kokosový olej (nebo máslo) použijte hodně změklé, těsto se bude zpracovávat lépe. Pokud jste si vzpomněli pozdě a vytahujete tuk pozdě, nastrouhejte ho - změkne rychleji. Rozdělte těsto na dvě části a odložte je do lednice - aspoň na 30 minut.
Teď si nachystejte náplň - jednoduše všechny suroviny smíchejte dohromady. 

Vezměte hlubší pekáček nebo zapékací mísu odpovídajících rozměrů a rovnoměrně do něj nastrouhejte půlku těsta, které odpočívalo v lednici. Použijte klasické struhadlo, "stranu na hrubo". Nastrouhané těsto by mělo tvořit souvislou vrstvu. Na tuto vrstvu přijde tvarohová náplň. Doporučuji ji přenášet do formy po lžících, protože na nastrouhaném těstě nepůjde moc dobře rozetřít. 
Nakonec na tvarohovou vrstvu rovnoměrně nastrouhejte druhou půlku těsta a dejte péct zhruba na 45 minut do trouby vyhřáté na 180°C. 
Koláč se nejlépe krájí a nejlépe chutná až po vychlazení a odpočinutí v lednici.

1 komentář:

  1. Milá dcéra, je to super. Máme však už odskúšanú aj V.I.P verziu. Pred položením plnky na spodnú vrstvu, aplikujeme na spodnú vrstvu jemnú vrstvu kyselkavého lekváru. Celý koláč takto nesmierne ožije, nie je suchý.
    Skúsiš?

    OdpovědětVymazat