úterý 8. března 2016

Palačinkový čokoládový dort s mascarpone

Příprava dortíku je sice trošku náročnější na čas, ale postupy jsou velice jednoduché a výsledek je téměř zaručen. Byl hned pryč ... a ani jsem ho nestihla vyfotit na řezu :)

Ingredience:
(průměr dortu 19 cm)

palačinky:
6 vajec
470 ml mléka
70 g másla
30 g moučkového cukru
160 g hladké mouky
40 g tmavého kakaa

krém:
50 g cukru + půlka vanilkového lusku
(nebo 30 g cukr krupice + sáček vanilkového cukru)

180 ml smetana ke šlehání (min. 33%)
400 g mascarpone

maliny na topping
ovoce

Připravte si kulatou formu o průměru 19 cm (hrnec, misku, cokoli s rovným dnem) a stejně velkou pánvičku, na které budete dělat palačinky. Suroviny na palačinky by před zpracováním měli mít pokojovou teplotu, vyjma másla. To potřebujete rozpuštěné v tekuté formě, takže bude o něco teplejší.
Nejdřív smíchejte vejce a mléko, nejlépe pomocí ručního šlehače. Postupně přidávejte rozpuštěné máslo, cukr a nakonec mouku a kakao. Nechejte těsto pár minut odpočinout, aby z něj zmizelo co nejvíce bublinek vzniklých při mixování.
Pokud máte dobrou teflonovou pánev, palačinky dělejte nasucho. Mně vždy funguje, když použiji trochu oleje na první palačinku, ostatní už jdou bez problémů na sucho.
Palačinky nechte zchladnout a udělejte si krém. Studenou smetanu vyšlehejte do pevné konzistence, v půli šlehání přidejte cukr a semínka z půlky vanilkového cukru. Pozor na přešlehání, ať ze šlehačky nemáte máslo :). Pak přidejte mascarpone a šlehejte jen krátce a jemně, než se spojí se šlehačkou. Mascarpone je na přešlehání náchylnější více než smetana.
Nyní do připravené formy střídavě skládejte palačinky a rovnoměrnou tenkou vrstvu krému. Záleží, jak silné děláte palačinky. Mně z tohoto množství vyšlo 18 palačinek. Když máte hotové všechny vrstvy, pokuste se dort nějak zatířit. Já dávám na poslední palačinku těžší porcelánový talířek.
Nechejte ztuhnout v lednici přes noc. Na druhý den jednoduše dort vyklopte, polijte malinovým topingem (hrst malin a lžíci cukru - krátce povařit) a dozdobte libovolným ovocem. Barevnost i chuť můžete doplnit trochou nasekaných pistácií. 

Žádné komentáře:

Okomentovat