sobota 12. března 2016

Křupavá domácí granola

Jaký je rozdíl mezi musli a granolou? Granola je na rozdíl od musli slazená a opečená do křupava. Obsahuje více ořechů, semínek nebo sušeného ovoce. 
Ingredience
500 g ovesné vločky
250 g špaldové vločky
30 g kokosový olej
30 g agávový sirup
50 g třtinový cukr
100 g med
50 g lískové oříšky
50 g mandle (lupínky nebo hranolky)
50 g slunečnicové semínko
50 g vlašské ořechy
100 g kandovaná pomerančová kůra

Ve velké míse smíchejte oboje vločky. V kastrolu rozpusťte kokosový olej, přidejte třtinový cukr, med a agávový sirup tak, aby vznikla tekutá hmota. Tu nalijte na ovesné vločky a velmi pečlivě promíchejte, aby se hmotou obalili všechny vločky.
Vyložte hluboký plech pečícím papírem, vysypejte na něj vločky a rovnoměrně je rozložte. Vložte do trouby vyhřáté na 180°C a pečte asi 30 minut, než budou mít vločky zlatou barvu a budou křupavé. V průběhu pečení je nutné vločky zhruba každých 7 minut promíchat, aby se opekli rovnoměrně.

Nechejte vločky zchladnout a mezitím si nachystejte ořechy. Lískové ořechy dejte na 10 minut do trouby vyhřáté na 200°C. Poté je vyjměte, vysypejte na kuchyňskou utěrku, v které oříšky pořádně promněte, aby jste je zbavili slupky. Oříšky pak nakrájejte na půl a spolu s nasekanými vlašskými ořechy, mandlovými lupínky, slunečnicovými semínky a kostkami kandované pomerančové kůry je vmíchejte do opečených vloček a je hotovo :) 

Žádné komentáře:

Okomentovat