sobota 6. února 2016

Masopustní koblihy plněné marmeládou

Masopust ještě nekončí a do popeleční středy, než začne 46 denní půst, zbývá ještě pár dnů. Koblihy, aspoň tady na Moravě, jsou neodmyslitelnou masopustní tradicí a pokud ještě nevíte, co budete v neděli péct...

 ...Recept není nějak zvlášť složitý, jediné na co je potřeba dát si pozor, je načasování kynutí a samotného smažení. Obzvláště, pokud budete dělat celou dávku, kterou je potřeba rozdělit na 2 části.

Ingredience
(cca 45 koblih)

1 kg polohrubé mouky
kostka droždí cca 45 g
1/2 l mléka
6 lžic rumu
120 g cukru
6 žloutků
80 g másla
špetka soli
meruňková marmeláda, případně povidla
1 l oleje na smažení

Připravte si velkou mísu, v které bude těsto kynout. Nasypejte do ní 500 g polohrubé mouky, udělejte v ní ďolík a do něj vlijte 1/4 l teplejšího mléka oslazeného lžičkou cukru. Do mléka nadrobte kostku droždí, mísu zakryjte a nechejte v teple vzejít kvásek.
Mezitím vyšlehejte žloutky s cukrem a poté s rozpuštěným máslem (zchlazené rozpuštěné máslo přidávejte do žloutků po malých částech, aby se žloutky nesrazili). Do žloutků dále vmíchejte zbylý 1/4 l mléka a rum. 
Celou tuto směs vylijte do mísy s kváskem, přidejte zbylých 500 g mouky a špetku soli. Vypracujte pevnější těsto. Pokud se vám bude zdát řídké, přidejte trochu další mouky. Každá mouka je jinak savá a chová se trochu jinak. Vypracované těsto nechejte v míse, přikryjte ji utěrkou a nechte na teplém místě kynout 1 hodinu.
Po vykynutí rozdělte těsto na půl a pracujte s každou půlkou zvlášť. Těsto zlehka propracujte na pomoučené desce a vyválejte asi na tloušťku půl centimetru. Připravte si sklenku, kterou budete koblížky vykrajovat. Na půlku rozváleného těsta zlehka touto sklenkou načrtněte kolečka. Doprostřed každého dejte kávovou lžičku marmelády. Ta musí být tužší, třeba jako povidla. Nesmí se roztékat. Na půlce rozváleného těsta máme načrtnuté koblížky a kopečky marmelády. Teď přehněte čistou půlku těsta a přiklopte ním tu, na které je marmeláda. Těsto kolem kopečků, které vznikli, prsty přitlačte, aby se obě vrstvy k sobě přilepili a koblížky se při smažení neotvírali. Sklenicí teď vykrajujte jednotlivé koblihy, které ještě na pomoučené desce a zakryté utěrkou nechte chvíli kynout (cca 15 - 20 minut). V staré kuchařské knize, kterou jsem našla na chalupě se píše, že v půlce kynutí by se měli otočit a nechat vykynout ještě z druhé strany.  Koblížky smažte ve velkém a hlubokém kastrolu, ve velké vrstvě oleje. Smaží se z obou stran. První strana chvíli trvá, ale ta druhá, jak koblížek v oleji otočíte je už blesková. Smažení je docela rychlé a náchylné na spálení. Nevyplatí se odbíhat a předem si nachystejte talíře a náčiní na výlov usmažených koblížků z horkého oleje. 

Žádné komentáře:

Okomentovat