neděle 14. února 2016

Citronové máslové kuře

Že je pečené kuře nuda? ...
Recept zvládne i začátečník a bezproblémové jsou i suroviny, které máte vlastně doma v lednici běžně. Stačí koupit dobré kuře, na tom si dejte opravdu záležet. Doporučuji poohlédnout se po "šťastnějších kuřátkách" - to jsou ty, které rostli minimálně 60, ideálně 90 dnů. Bohužel nejběžněji se v obchodech potkáte s těmi, které prošli rychlokrmením rychlosměsi a do požadované velikosti to dali za pouhých 30 dní. No není to proti přírodě? I pokud zrovna nepatříte mezi ekologicky smýšlející vězte, že chuťový rozdíl mezi takovými kuřaty je nebe a dudy. Pokud máte kuřátko z vlastního dvorku, máte vyhráno...

Ingredience
1 šťastné kuře bez drobů
2 větší citrony, chemicky neošetřené
8 stroužků česneku
150 g másla
hrst bylinek (ideálně čerstvý tymián, oregáno, šalvěj)
sůl, pepř

Kuře pečlivě očistěte, omyjte a osušte. Potřete ho celé rozpuštěným máslem, pořádně osolte (i zevnitř) a opepřete. Dovnitř kuřete vložte jeden citron rozkrájený na silnější plátky a pár stroužků česneku. Kuře vložte do pekáčku, podlijte 1 dc vody a případně máslem, jestli vám zbylo z potírání. Pekáček zavřete, nebo zakryjte alobalem a dejte do trouby vyhřáté na 190°C. Zhruba po 45 minutách pečení kuře otočte, přidejte k němu další citron opět nakrájený na silné plátky, zbylý česnek a bylinky. Zakryté pečte dalších 45 minut, občas zkontrolujte, jestli je v pekáčku dostatek tekutiny (každé kuře je jinak tučné a jinak pouští tuk) a případně podlijte vodou. Pak kuře znovu otočte a pečte již odkryté, dokud nezezlátne. Otočte na druhou stranu a také dopečte do zlata. 
Jestli ke kuřeti budete podávat nějakou klasickou přílohu, nebo salát je vcelku jedno, avšak nezapomeňte na sosík, který v pekáčku vznikne z citronů, másla a šťávy z kuřete.

Žádné komentáře:

Okomentovat