neděle 10. ledna 2016

Něco na zahřátí? Polévka Pasta patate e fagioli !

I když tuto polévku vaříme pravidelně celý rok, nechala jsem si recept schválně na zimní období. Jako každá polévka má úžasnou vlastnost, že prohřeje celého člověka. Navíc Pasta patate e fagioli úžasně chutná, je z velmi zdravých surovin a zasytí v poměrně velmi dietních hodnotách...
... polévka by se klidně mohla jmenovat třeba "vývar s brambory a fazolema", ale inspirace přišla od známého kuchaře Antonio Carluccio, kterému tuto polévku v dětství vařila maminka. Jde tedy o typické italské jídlo - jednoduché, rychlé a skvělé :)

2-3 lžíce olivového oleje
2-3 stonky řapíkatého celeru, včetně lístků
1 menší cibule
1 čerstvá nebo sušená pálivá paprička
3 střední brambory
6 stroužků česneku
3L zeleninového případně kuřecího vývaru
sůl pepř
hrst zlomkových těstovin
150 g malých suchých bílých fazolí (předem uvařte v osolené vodě)

Nakrájený celer (silnější kousky) restujte asi dvě minuty na olivovém oleji. Lístky si nechejte bokem, použijeme je později. Přidejte na jemno nakrájenou cibuli a celou chilli papričku a restujte další 2 minuty, ne moc prudce. Dále přidejte na malé kostky nakrájené brambory a dále restujte asi 4 minuty. Před koncem restování přidejte na plátky nakrájený česnek. Restováním zeleniny zvýrazníte její chutě a polévka bude plnější a výraznější. Zalijte vývarem, osolte a opepřete. Povařte pár minut a přidejte těstovinu. Další doba vaření závisí od druhu, velikosti a kvality těstoviny. Neměli by být uvařeny úplně do měkka, spíše "na skus" (al dente). Počítejte, že těstovina ještě natáhne vodu z polévky, zvětší se a změkne. Přidejte uvařené fazole spolu s vodou, ve které se vařili. Pokud vám zůstali celerové lístky, vložte je nakonec do horké polévky - dodají polévce na chuti i vzhledu.

Žádné komentáře:

Okomentovat