sobota 21. listopadu 2015

Sacher dort

Recept na pravý vídeňský dort Sacher je pečlivě střežen stejnojmennou kavárnou. Pokud zrovna nemáte v plánu výlet do Vídně, zkuste si jej udělat sami...

Ingredience:
(na 24 cm dortovou formu)

140 g másla
140 g čokolády vysokým podílem kakaa
140 g cukru
6 vajec
120 g hladké mouky
1 větší sklenice meruňkové marmelády

Na polevu:
100g cukru krupice
10 g kakaa
50 g másla

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Vyjměte nádobu s rozpuštěnou čokoládou z vodní lázně a vmíchejte do ní změklé máslo a cukr. Když je hmota úplně hladká, začněte postupně přidávat žloutky a šlehejte, než bude těsto kypré konzistence. V jiné nádobě vyšlehejte z bílků velmi tuhý sníh. Do sněhu pak opatrně zapracujte čokoládovou část těsta a nakonec mouku.
Těsto dejte do máslem vymazané a moukou vysypané dortové formy, vložte do vyhřáté trouby a zvolna (170°C - horkovzdušná trouba) pečte asi 50 minut. Je důležité minimálně první půlhodinu troubu neotvírat.
Upečený korpus nechejte vychladnout do druhého dne. Poté jej rozpulte a bohatě naplňte meruňkovou marmeládou. Malou část marmelády si nechte na potření vrchní části korpusu, aby ste vyrovnali drobné nerovnosti. Takto odložte aspoň na hodinu do lednice a poté přelijte kakaovou polevou.
Tu si připravíte tak, že svaříte cukr "na nitku" (100 g cukru smíchejte se 3 lžícemi vody a nechte cukr úplně rozpustit. Pak jej na mírném ohni za stálého míchání vařte zhruba 5 minut - než se bude natahovat jako nit). Svařený cukr vmíchejte do másla utřeného s kakaem.

Kakaovou polevu někdy nahrazuji čokoládovou (čokoláda + máslo) a zdobím domácí neslazenou šlehačkou.

Žádné komentáře:

Okomentovat