čtvrtek 26. listopadu 2015

Lokše - bramborové placky

Máte také nějaké jídlo spojené s dětstvím, babičkou a prázdninami? Já takhle nemohu zapomenout na vůni spálené mouky, která zůstávala na velkých litinových plotnách kuchyňských kachláků. Seběhli jsme se všechny děcka, protože to bylo neklamným znamením, že babička dělá LOKŠE...

... Lokše jsou na Slovensku velmi tradičním jednoduchým jídlem z jednoduchých dostupných surovin - mouky a vařených brambor. Často je najdete na menu jako přílohu k pečené huse, ale ve všední dny se obvykle jen potřou omastkem, nebo máslem a osolí se. Dochutit je můžete i prolisovaným česnekem - tak to máme u nás nejraději. Potírám je rozpuštěným osoleným máslem smíchaným s hromadou česneku.
S lokšemi se můžete potkat i na Moravě. Říká se jim "patenty" a připravují se většinou v sladké variantě, plněné makovou, povidlovou nebo makovopovidlovou náplní.

Pečou se nasucho, ideálně na litinové plotně, ale dobře poslouží i větší teflonová pánev. Při pečení se na lokších tvoří typické "puchýře".

A tady je recept, jak mě to naučila babička: 

1 kg vařených brambor
330 g polohrubé mouky  
1 čajová lžička soli (vynechejte při sladké náplni)

Uvařené a vychlazené brambory nastrouhejte na velmi jemném struhadle a  spolu s moukou a solí vypracujte hladké těsto. Pokud se vám bude zdát příliš lepivé, můžete přidat mouku. U každého bramborového těsta platí, že by se mělo ihned zpracovat dál. Pokud jej necháte ležet, těsto se promění na tekutou lepkavou hmotu a nejde jej už nijak zachránit. Rozdělte si těsto na malé bochánky a na bohatě pomoučené ploše vyválejte co nejtenčí placky. Na sucho je pečte z každé strany na plotně kachláků, nebo na litinové plotničce, která se dá snadno koupit. Vystačíte si i s větší teflonkou. Po každé placce je dobré pečící povrch očistit od mouky, která může způsobit připalování placek.

Žádné komentáře:

Okomentovat