úterý 14. května 2013

Nejlepší rukolový salát

Tento salát jsem dělala poprvé letos na Silvestra. Byla to taková pokusní verze, ale kupodivu se povedl hned napoprvé a hned se v rodině chytl. A nejen to - děláme ho několikrát do měsíce, protože je vlastně jediný "zelený" salát, který nám všem chutná:)
Ingredience:
(4 porce)

balení Italského salátu (125g),
balení salátu Rukola (125g),
5 kousků sušených rajčat naložených v oleji,
8 plátků Schwarzwaldské šunky,
50 g sýru Gran Moravia, nebo Parmazánu,
10 křepelčích vajíček uvařených natvrdo

zálivka:
1 lžíce hustého balzamikového octu
3 lžíce dobrého olivového oleje
šťáva z půlky citronu
sůl a pepř

Nejdříve si uvařte vajíčka, aby stihli zchladnout. Na uvaření křepelčích vajíček stačí 2 minuty od bodu varu. Oba saláty omyjte, pečlivě přeberte a vyhoďte vše, co se vám nezdá. Salát osušte od vody, co nejlépe to jde. Nakrájejte sušená rajčata na kousky velké maximálně 1 cm, raději i menší. Šunku nakrájejte na tenké proužky.
Nachystejte si zálivku - jednoduše smíchejte všechny ingredience. Mějte na paměti používání kvalitních surovin. Jedině ty vám přinesou ten správný požitek. Na dochucování si pořiďte opravdu kvalitní olivový olej, takový co voní po posečené trávě. Je dražší, ale na dochucování ho moc nespotřebujete. Balzamikový ocet - to je kapitola sama o sobě. Ty nejkvalitnější octy - zrající třeba i 24 let, stojí tisíce korun. Já mám odzkoušený tento 8-letý.
Oba saláty zlehka promíchejte ve velké misce, polijte zálivkou a znovu promíchejte. Přidejte nakrájenou šunku a sušené rajčata a znovu promíchejte. Pečlivě, aby se listy salátu obalily všemi chutěmi, ale opatrně aby salát zůstal nadýchaný. 
Při servírování navrch přidejte sýr nakrájený na tenké plátky a vajíčka rozkrojená napůl. Podávejte s pečivem, nejlépe s křupavou bagetou.

Italský salát

salát Rukola


Žádné komentáře:

Okomentovat