neděle 26. května 2013

Křehký rebarborový koláč

Konečně květen! Pro mně je měsícem rebarbory a chřestu. Rebarborový koláč prostě miluji - to spojení kyselé rebarbory a sladkého křehkého máslového těsta... mňam! 
Ingredience:
(koláčová forma o průměru 28 cm)

těsto:
300 g hladké mouky
180 g změklého másla
200 g cukr moučka
1 žloutek
2-3 lžíce vlažného mléka

náplň:
300 g rebarbory
2 jablka
250 g čerstvých jahod
3 lžíce malinové marmelády
5 lžic moučkového cukru

Z mouky, másla, cukru, žloutku a mléka vypracujte hladké těsto. Zabalte jej do potravinové folie a nechejte v lednici odpočinout asi hodinu.

Rebarboru omyjte a nakrájejte na malé kostky. Smíchejte ji s polovinou cukru, dejte do rendlíku na mírný oheň. Za stálého míchání povařte asi 10 minut. Děláme to, protože rebarbora by se v moučníku nemusela upéct do měkka a v neposlední řadě protože rebarbora pustí mnoho šťávy a ta by nám koláč "rozmočila". Přebytečnou šťávu nemusíte vyhodit, můžete jí zredukovat a připravit z ní jakousi omáčku, kterou dozdobíte koláč při servírování.
K rebarboře přidejte oloupané jablka, nakrájené na malé kostečky, stejně tak jahody, zbylý cukr a marmeládu. Promíchejte a zkuste, jestli vám vyhovuje sladkost - případně přidejte cukr.
Těsto rozválejte na kolečko o průměru cca 40 cm (průměr formy + 10 cm). Jemné těsto opatrně přeneste na formu, uhlaďte a odstraňte přebytečné těsto, které přesahuje okraje formy a odložte si ho bokem. Těstem by měla být vystlaná celá forma, včetně okrajů. Dovnitř na těsto rozprostřete náplň. Zbylé těsto rozválejte, nakrájejte na pruhy a udělejte z něj mřížku na koláč. Pečte při 180°C asi 40 min.

2 komentáře:

  1. Už při čtení postupu mi bylo divné,že se má náplň klást na syrové těsto. Jelikož se blog jmenuje ,,boule za ušima, odzkoušené recepty" řekla jsem si ,že to tak asi paní autorce funguje. Těsto na dně bude po upečení samozřejmě polosyrové! Takže chci varovat ostatní , kteří nejsou tak zkušení , aby jim hned došlo, že je to blbost. Těsto se musí před kladením ovoce předpéct. Dáša

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den Dášo, zkuste zapnout troubu na vrchní + spodní ohřev (ne ventilátor) a formu položit do trouby na nižší patro. Nebo pro větší jistoru, posypejte těsto hrudkovým tvarohem a až na něj naskládejte ovoce ;)

    OdpovědětVymazat