úterý 1. ledna 2013

Francouzské sýrové kuličky Gougères

Tyto nádherné nadýchané sýrové bochánky pocházejí z Francie a dělají se z odpalovaného těsta. Ale nebojte, je to jednoduché a jeho příprava nezabere víc než 20 minut. Za ten výsledek ten pokus určitě stojí!

Ingredience:
(asi 40 kousků)
100 g másla
250 ml mléka
1 lžička soli
150 g mouky
4 vejce
100 g sýru Gruyére případně Comté (koupíte ve větším supermarketu, nebo v sýrovém obchodě)
žloutek na potření 

V rendlíku přiveďte k varu mléko, máslo a sůl. Nechejte na sporáku na nejmenším plamenu a vmíchejte mouku. Za stálého míchání nechejte na mírném ohni asi 5-6 minut - těsto musí být kompaktní hmota, která se nelepí na stěny. Míchejte vařečkou, nebo ručním mixérem s nástavci na těsto. Nechejte těsto zchladnout a až bude vlažné, vmíchejte do něj vajíčka, jedno po druhém. Doporučuji také mixérem s nástavci na těsto, je to menší dřina. Vznikne vám hladké lepivé těsto, do kterého zapracujte 70g sýra, nakrájeného na drobné kostečky.

Pomocí dvou lžiček tvarujte koule a skládejte je na plech na pečící papír. Rozestupy mezi jednotlivými koulemi nechte aspoň pět centimetrů, koule totiž zdvojnásobí svůj objem. Potřete je rozšlehaným žloutkem a posypejte zbylým nastrouhaným sýrem. Pečte v troubě vyhřáté na 170°C přibližně 25 minut.

Sýrové kuličky se podávají s bílým vínem, nebo se sektem, případně šampaňským:). Jsou výborné čerstvé teplé, tak i vychladlé a také na druhý den - pokud nějaké zůstanou:). 


Dovedu si je představit i jako přílohu například k pórkové nebo chřestové polévce. Můžete je rozpůlené plnit a podávat jako kanapky.


Žádné komentáře:

Okomentovat