sobota 18. srpna 2012

Cheesecake I.

Tento cheesecake je spíše jeho počeštěnou variantou a raději mu říkám "kulatý tvarohový koláč". Pro originálnímu je nadýchanější, není tak sytý a taky cenově příznivější. Tak se do něj pusťme...
Ingredience:
(dortová forma o průměru 23 cm)

Korpus:
50 g cukr moučka
100 g másla
150 g polohrubé mouky
1 žloutek

Náplň:
500 g tvarohu (jemného, z obalu nebo z vaničky)
150 g krupicového cukru
2 vanilkové cukry
nastrouhaná kůra z jednoho citronu
1 lžíce hladké mouky
7 žloutků
sníh ze zbylých 8 bílků
50 g moučkového cukru do sněhu
50 g rozpuštěného vychlazeného másla

Jako prví si nachystáme korpus - máslové těsto jako základ koláče. Utřete máslo s moučkovým cukrem a zapracujte do něj mouku a žloutek. Vypracujte těsto - jednotnou máslovou hmotu. Těsto pak rovnoměrně vyválejte třeba pomocí malého válečku do formy. Vložte do trouby předehřáté na 180°C a pečte asi 15 minut.
Mezitím si nachystejte tvarohovou náplň. Smíchejte tvaroh, 150 g cukru, vanilkový cukr, mouku, citronovou kůru a žloutky. Pak pomalu po částech vmíchejte rozpuštěné máslo a nakonec tuhý sníh z 8 bílků a 50 g moučkového cukru. Tuto náplň vylijte do formy s předpečeným korpusem. Vložte do trouby a pečte dále při 180°C do té doby, než bude tvarohová náplň upečena do zlata. Trvá to asi 40 minut. V průběhu pečení tvarohová náplň zdvojnásobí svůj objem, ale po dopečení a vychlazení klesne a tak je to správně. Krájejte až po vychlazení.

Žádné komentáře:

Okomentovat