neděle 28. října 2012

Koláč z datlí s whisky omáčkou

Sušené datle u nás doma nikdo nejí. Přesto se pravidelně stává, že se při rodinných vánočních přesunech u nás nějaký ten balíček objeví. Ale co s nimi ... ?

Už ani nevím kde jsem tento recept objevila, avšak naprosto s jistotou si vzpomínám, s jakými obavy jsem se do něj pustila. Výsledek však předčil všechna očekávání. Koláč se zařadil do řebříčku "pravidelně pečených" hned vedle bábovky nebo strouhaného tvarohového koláče. Datle budou u nás odteď cíleně kupovanou potravinou:).Vyzkoušejte!  

 Ingredience
(na formu o průměru 30cm)
Piškot:
200 g sušených datlí
250 ml černého čaje s citronem
1/2 lžičky jedlé sody
80 g másla + na vymazání formy
175 g třtinového cukru
2 vejce
175 g hladké mouky
1 lžička kypřicího prášku
2 lžíce nasekaných vlašských ořechů

Poleva:
125 g třtinového cukru
100 g másla
200 ml smetany ke šlehání
60 ml whisky

Nasekejte datle na malé kousky, vložte je do připraveného čaje a přiveďte k varu. Povařte pár minut na mírném ohni, aby datle změkli. Odstavte a přidejte jedlou sodu.
Utřete mixérem změklé máslo a třtinový cukr do pěny, přidejte vejce, mouku a kypřící prášek. Nakonec jemně vmíchejte datle a nasekané ořechy. Směs vylijte do máslem vymazané formy a pečte přibližně 30 minut při 180°  
Než se bude datlový piškot péct, nachystejte si polevu. Smíchejte cukr, máslo a smetanu a míchejte v kastrůlku na mírném ohni do té doby, než se cukr rozpustí a omáčka dostane karamelový odstín. Odstavte omáčku ze sporáku a přimíchejte whisky.
Upečený piškot polijte polovinou omáčky a vraťte do trouby na dvě minutky, aby se omáčka vsákla. Zbylou omáčkou polijte piškot až po vychlazení a nakrájení.

2 komentáře:

  1. A datle se přidávají do těsta okapané bez čaje a sody nebo se tam lije celý hrnek čaje, ve kterém se datle máčejí i se sodou?

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den,
    ty datle sceďte:). Ať se vám koláč povede!:)

    OdpovědětVymazat