neděle 16. září 2012

Cheesecake II.

Cheesecake snad miluje každý. Vždy jsem dělala jen Cheesecake I., který je hodně nadýchaný a spodní korpus je domácí výroby. Cheesecake je ale známý spíše jako hutný a korpus se dělá ze sušenek. Všechno se musí zkusit a tak jsem osvědčený recept odložila stranou...

...Vzniknul tak Cheesecake II, který je luxusní variantou na jedničku. Nejen kvůli výslednímu vzhledu a chuti ho řadím do kategorie slavnostní nebo luxusní, ale bohužel i kvůli vyšší ceně surovin.

Ingredience

(dortová forma o průměru 23cm)

400 g mascarpone
200 g bílé čokolády
1 smetana na šlehání min 33%
1 želatinový ztužovač Dr.Oetker


Kakaový korpus:
200 g sušenek (kakaové věnečky)
50 g másla

Malinové želé
150g malin (nejlépe čerstvé)
100 malinové marmelády
2x dort-želé Dr.Oetker - čiré

Nejdřív si nachystejte kakaový korpus. Kakaové věnečky rozdrťte na jemno - nejlépe pomocí tyčového mixéru. Přidejte k nim máslo a zpracujte do jednotné hmoty - chce to trochu trpělivosti. Hmotu pak pečlivě rozválejte pomocí malého válečku do dortové formy. Těsto se může místy trhat a drobit, ale nevadí - důležité je zpracovat ho v dortové formě do rovné souvislé vrstvy. Vložte těsto do trouby předem vyhřáté na 180° a pečte 10 minut. Poté vyndejte a nechte zcela zchladnout.
Mezitím si nachystejte krém. Ušlehejte smetanu - nemusíte úplně dohusta. Pak rozpusťte bílou čokoládu a odložte ji stranou. Zpracujte želatinový ztužovač podle návodu a přidejte do něj nejdříve ušlehanou šlehačku. Pak přidávejte mascarpone, ale postupně po lžících, aby se vám krém nesrazil. Nakonec pomalu vmíchejte rozpuštěnou čokoládu. Ta by neměla být horká, krém by se také mohl srazit. Krém pak nalijte na vychlazený kakaový korpus, zarovnejte a nechte v lednici ztuhnout.

Na vyhlazený a ztuhnutý krém naskládejte maliny. Nejlpeší jsou samozřejmě čerstvé. Mražené můžete použít také, ale pokud je na krém dáte v mraženém stavu, po rozkrojení dortu z nich vytéká voda, co není moc hezký efekt. Lepší je tedy maliny rozmrazit a nechat okapat, ale maliny ztratí tvar i polovinu objemu. Maliny pak zalijte želé, které si nachystáte podle návodu na sáčku, jen s tím rozdílem, že do něj přidáte malinový džem - pro barvu i chuť. 
Dozdobit můžete strouhanou bílou čokoládou a samozřejmě malinami:). Úspěch zaručen!

Žádné komentáře:

Okomentovat