neděle 14. října 2012

Tarte tatin - obrácený jablkový koláč

Tarte Tatin -  v překladu - koláč sester Tatinových. Jde o typický francouzský koláč, o kterého vzniku koluje spousta překroucených historek. Opravdu se mi nepodařilo zjistit, která je ta pravá, ale když dám všechny tak nějak dohromady, tak koláč vznikl vlastně omylem, kdy sestry zapomněly na jablka, co se dusili na plotně...
...Aby je zachránili, přikryli je těstem a dopekli v troubě. Vyklopili, a obrácený jablkový koláč byl na světě. Pokud nevíte, jestli se do pečení tohoto koláče pustit vězte, že ve výsledku na vás čeká lahodná chuť jablek, karamelu a másla. Koláč je díky množství másla a cukru vydatný a sytý. Do nebe vás dostane i malá porce.

Ingredience:
 (forma o průměru 18 cm)

Těsto:
100 g hladké mouky
70 g másla
30 g cukru krupice
1 vejce
špetka soli

Náplň:
600 g kyselejších jablek
80 g másla
80 g cukru krupice
1 vanilkový cukr

Vypracujte křehké těsto - nejdříve utřete máslo s cukrem. Pak přidejte vajíčko, mouku a špetku soli. Těsto zabalte do potravinové folie a odložte do lednice asi na hodinu.
Mezitím si oloupejte jablka a nakrájejte je na plátky.  Teď si nachystejte hlubší pánev, kastrol, nebo formu, kterou budete nejdříve používat na sporáku a později ji vložíte do trouby. Já pro tento recept používám hrnec Tefal Ingenio, který má teflonový vnitřek a po odejmutí rukojeti je možné ho vložit do trouby. Do hrnce dejte máslo, rozpusťte ho a přidejte cukr a vanilkový cukr z předpisu na náplň. Do máslovo-cukrové směsi naskládejte měsíčky jablek - dokolečka, pěkně jeden vedle druhého. Vyjdou vám asi dvě vrstvy.  Čím pěkněji jablka naskládáte, tím hezčí bude koláč po vyklopení. Když naskládáte jablka do hrnce, dejte ho na sporák a opékejte na mírném ohni asi 15minut, poté odstavte. Vyjměte těsto z lednice a vyválejte z něj kolečko s průměrem hrnce, v kterém máte jablka. Přikryjte těstem jablka a vložte do trouby. Pečte asi 30 minut v troubě předehřáté na 200°C. Po dopečení koláč vyklopte a podávejte nejlépe ještě teplý.

Žádné komentáře:

Okomentovat