neděle 18. listopadu 2012

Grilované rajče s pestem a mozzarelou

Grilované rajče může být dobrým tipem, jak začít grilovačku, nebo jak připravit jednoduchý předkrm, či lehkou večeři. Postup je velice nenáročný...
Ingredience
(2 porce - jako předkrm)

1 velké masité rajče
2 lžíce pesta (bazalkové nebo rajčatové)
2 plátky mozzarelly

Původně jsem tyto rajčata připravovala pouze na grilu. Pak jsem zjistila, že stejný efekt dosáhnete při přípravě doma -  v troubě.
Příprava na grilu: rozkrojte rajčata napůl a jen lehce vydlabejte (asi půl
centimetru). Vezměte jednu půlku rajčete a natřete ji lžící pesta. Je na vás, jestli použijete bazalkové nebo rajčatové, koupené nebo domácí (recept na přípravu domácího pesta zde). Nahoru položte plátek mozzarelly silný asi 8mm. Pokud máte sýr rádi, dejte víc plátků, nebo silnější. 
Ochutit můžete ještě čerstvě mletým pepřem, ale už ho nesolte, protože pesto je samo o sobě slané dost. Takto nachystané rajče zabalte do alobalu a dejte ho na gril zhruba na 15 minut. 


Příprava v troubě: Pokud budete rajče připravovat jako předkrm, doporučuji přípravu v malých zapékacích miskách - jako na úvodním obrázku. Postup přípravy se liší jen tak, že mističku přikryjete asi na 10 minut alobalem. Pak ho sundejte a odkryté rajče pečte v troubě dokud sýr nezačne zlátnout.

Žádné komentáře:

Okomentovat